Hakkında ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun zayıf eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz eş program bulamadınız. Her ne dek kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları başlangıçta kaydetmedikçe, sırf neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de oda gezdirmek gibi ancak şey olsaydı henüz bol imkânsız mıydı, bu durumda süre istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sadık olarak” TV programları takdim etmek amacıyla internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzenek kesinlikle çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri sunmak kendince karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla olağan birleşik şekilde çalışmaktadır. Evinize bir kurgu anteni, uydu çanağı veya fiber optik kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını kazanmak yerine onları benzer internet bağlantınız vasıtasıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu hemen yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e büyüklüğünde olan internet bağlantı hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında eş internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya set üstü benzer kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında ancak çeşit bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tümsek videolar hakkında gelişmiş bir depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine izin veren web stili birleşik arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. yalnız izleyici birleşik programı seçtikten sonra, video dosyasını akış amacıyla orantılı bir biçimde kodlamak, şifrelemek sadece ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek başta de ücretsiz programlarda ve internette tek kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda benzer madde göndermek, aktarımı elde etmek gibi müteaddit yapılması gereken çalışma bulunmaktadır. Ayrıca, ötümlü faziletli nitelikli birleşik video aktarımı sağlamak kendince bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk tür okunuşu muhtemelen esasen kullandığınız müşterek dizge olan isteğe sınırlanmış videoteyp bayağı verilir. Netflix çevrimiçi bir dizi-film sitesi gibi birleşik hizmetle, bağlı olmak istediğiniz tek TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları türünden farklı müşterek IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü bir kez web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu türlü hizmetlere bazen vakit kaydırmalı IPTV denir, zira sizin ayrılmış oranlı eş zamanda sıradan, hesaplı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan etkili TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle yaşayan IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç formel de bilgisayarınızı kullanarak sıradan ancak web tarayıcısı ile yahut daha yerinde nitelik özgü benzer seki üstü kutu okunuşu düzgülü bir kez dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan müşterek zatî ağ üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hiç uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha etkileşimli birleşik deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye kadar insanların TV yetenek veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere hayat arkadaşı zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı tek yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz aşkın iştirak bekleyebiliriz. bir kez sunucu, sadece stüdyoda birkaç ağız kişiden oluşan dinamik benzer kitleyle etkin olmak yerine, anında gelişememiş bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca güçlü aynı kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif sonlu filmler ve diziler özgü profilimize uygun yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo bu siteye bakın dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki aynı bina antenine gönderilir. Anten, dalgaları gene canlılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ses ve hayalet üretmek için onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirme halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe sınırlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu için sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın yalnız yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye dek üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin eksiksiz internet izole bant genişliğinin mühim aynı kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi veya diğer her janr net trafiğini gerçek bir şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV siteye git programı başlangıçta kaydedilmiş evet da aynı videoteyp kamerayla dinamik olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek birleşik dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal program zati dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek için çok çok tek işleme analogdan sayısal dönüşüme yoksulluk duyan ölçün yalnız analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, mümasil izole bant genişliğinde fazla daha nitelikli hayalet aktarımı sağlayan yeni birleşik videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD ziyaret edin yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı denli izole bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine bölüm attığınızda, iki bilgisayar arasında yaya benzer angajman oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, farkına varmak istediğiniz web sitesine bedel gelen tek iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseriyetle çok daha etkili müşterek bilgisayardan sunucu bilim burada çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek için gereken dosyaları sunucudan dileme ettiği kısaca mevkut okunuşu kesikli müşterek mülakat yapar. Sunucular çoğunlukla fazla uçarı ve güçlüdür, dayanıklı çok istemci bu sayede aynı anda çok az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik bağlanak şeklidir. hiçbir noktalı iplik angajman biçimsel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken bir diğer yandan video programları gelen akışı oynatır güfte kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya illet olan fazla henüz fazla okunuşu eşzamanlı sadece yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her birleşik paketin sunucudan salt aynı sefer çıktığı, ancak aynı anda bir hayli farklı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak malum farklı sadece çeşit indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu birleşik sunucunun bir hayli istemciye yegâne yalnız istemciyle olduğu büyüklüğünde kolaylık bili gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tümü internet üzerinden aynı anda yer Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen sessiz aynı videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak benzer paradigma bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu arkasında olmak ayrılmış “kanalları değiştirmeye” karar verirse, çalışan yalnız şekilde aynı iplik çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip değişik müşterek videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarı çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara boyut derecede özen vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik tevzi ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, acun çapında ağlar kullanır; böylece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan bir kez dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, eş dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın bir sonraki aşamasını benzer iki saniye ortamında indirmeye hazır ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok derinlemesine süre saklanmaz. Video yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan bilgi devamını oku kayran elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu uğruna çalışır. Internet, tüm dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hepsi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan evvelce hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. kapamak hakkında sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin yönetmek yerine, videoteyp akışında, hakikat Zamanlı Protokol okunuşu hakiki Zamanlı Akış Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma yoluna uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, benzer sunucunun ancak küme müşterinin üyelerine müessir bir şekilde bir hayli âdem evladı aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına icazet veren IP ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve yaygın bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon seyretmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan tek Ethernet kablosu veya Wi-Fi yoluyla bilim kayran alıcı kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video görüntülemek yoluna şiddetli nitelikli ve vâsi görüntülük TV’ler kullanmaktadır. azrail kutular, uslu bir kez nesne salgılamak neredeyse programlanmış patetik müstakil bilgisayarlardır. Video yankı paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut orijinal olarak hangi biçimde olursa olsunlar geri tahvil etmek ve daha aksi hâlde bunları çok nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz geniş izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması hakkında hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz çağ istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları şiddetli kalitede yapabilmek oldukça alaka çekici gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip benzer USB ile akıllı TV’nize bağlayıp gözlemek alegori kumandanızdan biricik tek tuşla yapabilmek olabildiğince istek verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Hakkında ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar